نکات کلیدی سئو

در این پست به نکات کلیذی جهت سئو ی سایت یا وبلاگ پرداخته می شود ، که امیدوارم مورد استفاده شما قرار گیرد

seo

  کلمات کلیدی:  سئو سایت ، نکات سئو ، آموزش های سئو ، آموزش سئو ، روش سئو  ، سئو وبلاگ ، سئو سایت

کلیدی ترین نکات در سئو

کلیدی ترین مطلب در سئو را میتوان محتوای وب سایت بیان کرد ، در بسیاری از مقالاتی که سایت گوگل منتشر کرده است داشتن محتوای مفید و کارامد را کلیدی ترین بخش در بهینه سازی سایت بیان کرده است. حال بیایید ضرراتی را که نئاشتن محتوای مناسب در بر خواهد داشت را مرور کنیم :

افت رتبه ی سایت در موتورهای جستجو

افزایش Bounce Rate سایت

کاهش سرعت Load شدن صفحه

که نتیجه این سه عامل نرسیدن مدیر سایت به خواسته ی خود در زمینه تجارت الکترونیکی .

تأثیر محتوای سایت در بهینه سازی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو (همانند گوگل) نمی توانند المانهای گرافیکی را درک کنند زیرا آنها فقط قابلیت درک متون را دارند.

حال چگونه می توان محتوای یک صفحه را برای موتورهای جستجو قابل دسترس تر نمود؟

برای کمک به موتورهای جستجو می توانید مطالب را به صورت سلسله مراتبی در یک صفحه قرار دهید. یعنی مطالب را با استفاده از تگ‌های H1 تا H6 مرتب نمایید. زیرا استفاده از این تگ‌ها باعث می‌شود که گوگل محتوای شما را سریع‌تر ایندکس نماید. ترتیب اولویت تگ‌ها از H1 به H6 می‌باشد، فقط می‌بایست دقت داشته باشید در یک صفحه فقط مجاز به استفاده از حداکثر یک تگ H1 هستید و در مورد سایر تگها می توان بسته به نیاز صفحه، چندین بار از آنها استفاده نمود.

متا تگهای موجود در هر صفحه نیز بخشی از محتوای سایت شما هستند، و عملاً برای بهینه سازی موتورهای جستجو از آنها استفاده می شود.

زمانیکه در موتورهای جستجو به دنبال چیزی می گردید، اطلاعاتی که در صفحات نتایج جستجو، نمایش داده می شود همان متا تگهای عنوان و شرح صفحه هستند.

هر صفحه از وب سایت شما محتوای خاص خود را دارد بنابراین متا تگ عنوان این صفحات نیز باید غیر تکراری و شامل کلمات کلیدی باشد زیرا یکی از فاکتورهای مهم گوگل جهت افزایش پیج رنک، عنوان صفحات می‌باشد.

چرا محتوای سایت یکی از بخش های مهم در طراحی سایت است؟

طراحی صفحات سایت و تأثیر آن بر Bounce Rate

Bounce rate به درصد بازدیدهایی از سایت گفته می‌شود که کاربر بعد از مشاهده‌ صفحه خاصی از سایت و بدون کلیک بر روی لینک دیگر، بلافاصله سایت را می بندد.

پس سعی کنید محتوای سایت را بررسی و جملات اضافی را حذف نمایید. زیرا متون کوتاه و روان همیشه به صورت کامل خوانده میشوند در حالیکه صفحات طولانی اغلب قبل از اتمام، بسته می شوند.

استفاده مناسب از سر فصلها و سر تیترها نیز به صفحه نظم بیشتری می دهد در حالیکه استفاده بیش از حد رنگ، فونت بزرگ و ایتالیک، سایت را برای کاربر آزار دهنده می کند.

به خاطر داشته باشید اگر کسی سایر صفحات سایت را مشاهده می نمایند و بلافاصله از سایت خارج نمیشود، ممکن است در آخر سایت را ترک و دیگر تمایلی به بازدید دوباره سایت نداشته باشد.

سرعت لود صفحات سایت و سئو

برخی فکر می کنند که محتوای سایت صرفاً همان متن می باشد؛ در حالی که محتوای یک سایت شامل عکس و ویدئو نیز میباشد و به همین خاطر برای بهینه سازی موتورهای جستجو می بایست آنها را برای موتورهای جستجو بهینه سازی نمود.

یکی از اشتباهات رایج در طراحی سایت، استفاده از عکس با رزولوشن بالا می باشد که این باعث می شود سرعت بارگذاری صفحه افزایش یابد.

و دیگر اینکه بسیاری از طراحان سایت از تگ alt برای بهینه سازی تصاویر استفاده نمی کنند.

نویسنده : کلیدی ترین مطلب در سئو را میتوان محتوای وب سایت بیان کرد ، در بسیاری از مقالاتی که سایت گوگل منتشر کرده است داشتن محتوای مفید و کارامد را کلیدی ترین بخش در بهینه سازی سایت بیان کرده است.

منبع: وتا وب

seo

بازدیدکنندگان گرامی برای سئو سایت وبلاگ خود با ما در تماس باشید 

h.asghari102@yahoo.com

09156446977  asghari

پاسخی بگذارید

بالا