نرده راه پله

نرده راه پله مدرن

نرده راه پله و درکل اهمیت نرده فقط زمانی خود را نشان می دهد که شما از یک پله بالا یا پایین بروید. خصوصا زمانی که ممکن است از روی یک پله لیز بخورید. بخواهید که با تکیه به نرده، کنترل خود را بازیابید. اما متوجه می شوید که نرده وجود ندارد و آن موقع هست که اهمیت نرده نمایان می شود. جهت استعلام قیمت انواع نرده راه پله (Fences staircases) و حفاظ روی دیوار و… با شماره 02128428500 تماس بگیرید.

خصوصا اگر شما فرزند خردسالی داشته باشید. قطعا زودتر از موارد دیگر به فکر نرده مطمئن در راه پله خود می افتید. نرده ها امروزه جزو جدایی ناپذیر یک ساختمان هستند. اگر به یک ساختمان نگاه کنید انواع نرده با کارایی های متنوع خواهید دید.

به فرض مثال ممکن است روی دیوار حفاظ نرده های محافظ و روی چهارچوب پنجره نیز نرده های کوتاه و در یک راهرو و راه پله نیز نرده هایی دیگر نصب شده باشد. نرده های راه پله از قدیم الایام مورد استفاده قرار می گرفته است. نرده های چوبی از اولین نرده های مرسوم در ساختمان ها بوده اند.

 نرده راه پله مینیمال

نرده راه پله و زمان ضرورت استفاده از حفاظ + دریافت لیست قیمت

نرده راه پله را برای کدام راه پله و چه زمانی نیاز داریم که از نصب نرده بر روی پله خود استفاده کنیم. جواب این است که راه پله ها متنوع هستند. ممکن است یک راه پله از دو طرف با دیوار و یا از یک طرف با دیوار محصور شده باشد.

حتی ما راه پله هایی داریم که از دو طرف آزاد هستند. اما در حالت کلی چنانکه راه پله با دیوار محصور نشده باشد. و بیش از چهار پله ارتفاع داشته باشد نیاز هست که برای محافظت از آن از نرده محافظتی استفاده شود.

حال با توجه به توضیحاتی که داده شد، ممکن است این نرده در یک طرف و یا هر دو طرف راه پله مذکور نصب گردد. در مواردی نیز ما راه پله هایی داریم که از دو طرف با دیوار محصور هستند. هیچ نگرانی برای سقوط افراد در آن وجود ندارد. اما باز دیده می شود که نرده هایی به صورت یک میله مایل بر روی دیوار دارند.

این میله ها در حقیقت صرفا برای تکیه دادن و سالخوردگان استفاده می شود و نقشی در حفاظ پرتگاهی ندارند. به همین دلیل است که در میانه پایین خود نرده ایی ندارند. فقط به صورت یک میله برای تکیه کردن افراد طراحی و نصب می شوند. برای مطلع شدن از قیمت نرده راه پله با ما تماس بگیرید.

حفاظ راه پله

نرده راه پله استاندارد

نرده راه پله طبق استاندارد، فاصله­ ی بین هر کدام از نرده ها نباید از 11 سانتی‌متر بیشتر باشد. این فاصله به گونه ­ای باید باشد که سر کودک از آن رد نشده و خطرساز نباشد. حداقل ارتفاعی که برای نرده­ ی راه پله باید درنظر گرفت، 80 سانتی‌متر می­باشد. البته این میزان اغلب برای آپارتمان های مسکونی و منازل مورد استفاده قرار میگیرد. در حالت کلی تا ارتفاع 110 سانتی‌متر نیز می­تواند ارتفاع داشته باشد.همچنین این ارتفاع ایده آل و استاندارد حفاظ راه پله در ارتفاع 20 سانتی‌متر یا حداقل 12 سانتی‌متر میباشد. قیمت مناسبی دارد و از آسیب و سقوط جلوگیری می­کند.

نرده راه پله با تعداد گارد­هایش نیز سنجیده می شود. تعداد گاردهای به کار رفته در نرده راه پله باید بین ۳ تا ۵ ردیف موازی باشد.

نرده راه پله باید با متریال درجه یک تولید شود. اگر از نرده هایی با متریال استیل استفاده میکنید. درنظر داشته باشید که در حالت استاندارد ارتفاع نرده های استیل از 85سانتی متر کمتر می­باشد. در قسمت تراس نیز معمولا ارتفاع نرده های بکاررفته، نسبت به سایر قسمت ها بیشتر می­باشد.

نرده راه پله در برخی محیط ها و ساختمان های پرتردد مانند: ساختمان­ های اداری، بیمارستان ها، مدارس و دانشگاه­ ها، ارتفاع و رعایت ضوابط اهیمیت بسیاری دارد. استحکام و ایمنی امری لزومی برای جلوگیری از خطر می­باشد.

نرده راه پله

در برخی موارد نیز استحکام و متریال نرده راه پله اهمیت بسزایی پیدا می­کند و در کنار ارتفاع نرده­ ها باید به آن پرداخت. ظاهر زیبا و برازنده ی نرده­ های راه پله در بسیاری از مواقع، اهمیت زیادی برای خریدار دارد. در ساختمان­ های مسکونی و ویلایی، جهت افزایش زیبایی بصری میتوانید از نرده های شیشه‌ای یا چوبی که بیشتر جنبه تزئینی دارند استفاده کنید. البته نرده‌های پله از نظر متریال دارای تنوع بسیاری از لحاظ قیمتی و جنسی می‌باشند. آنها در انواع مختلف شیشه‌ای، آهنی، نرده و پله‌ی چوبی، سنگی، استیل، بتنی، گچی و … موجود می‌باشند.

نرده راه پله فلزی و مدل های آن

نرده راه پله فلزی انواع متفاوتی دارد که انتخاب نوع فقط به سبک خانه و سلیقه شما بستگی دارد. نرده پله فلزی ساده، نرده پله فلزی فرفورژه، نرده پله فلزی فانتزی و مدرن از انواع مختلف نرده های فلزی است.

۱ – نرده راه پله سادهمتداولترین نوع نرده های فلزی با المان های افقی و عمودی و در عین حال ساده و بدون طرح خاص که امکان استفاده در هر فضایی با هر دکوری را دارد. رنگ آمیزی و نقاشی آنها ساده و راحت است. بسیار مناسب برای فضاهای بیرونی و آپارتمانی و بطور کلی عمومی مانند راه پله مترو که طول عمر زیاد دارد و ارزان قیمت است.

۲نرده راه پله فرفورژه و قیمت آنحفاظ باید با پله هماهنگی کامل داشته باشد تا بر زیبایی و جذابیت ساختمان و تزئینات و دکوراسیون اضافه نماید. این نرده های فرفورژه دارای مدل ها و طرح های خلاق و جذابی است که مناسب کارهای تزئیناتی و دکوراسیون های زیبا است. این نرده ها می توانند گل های متفاوتی داشته باشند. پیچ و تاب های زیاد می تواند آنها را زیباتر کند. بسیار مناسب دکوراسیون های کلاسیک یا سنتی است.

۳نرده راه پله فانتزیترکیبی از مدل های متفاوت می تواند یک مدل فانتزی را ایجاد کند. اگر از افرادی با سلیقه خاص هستید جنس فانتزی که آمیختگی هایی از سادگی و زیبایی گل های نرده دارند میتواند برای دکوراسیون شما مناسب باشد.

۴نرده راه پله  مدرناین نرده ها عموما طراحی شده بر اساس اشکال مختلف هندسی مانند دایره و بیضی یا مثلث و چهارگوش هستند. برای فضای داخلی و خارجی مناسب هستند.

نرده راه پله استاندارد تهیه کنید. برند های بسیاری هستند که نرده راه پله تولید می کنند اما کیفیت یکسان و مشابهی ندارند. کیفیت نرده راه پله گروه صنایع فلزی آهنگر که از جمله برندهای سازنده حفاظ قابل اطمینانی می باشد کاملا با بقیه فرق می کند. صنایع فلزی آهنگر در طرح های مختلفی نرده پنجره را تولید می کند. تکنسین های حرفه ای این برند با اهتمام و کوشش فراوان، حفاظ هایی با کیفیت و ایمنی بالا در عین ظاهری زیبا، تولید می کنند و به شما عزیزان عرضه می کند.