قطعات تعمیر موبایل

قطعات تعمیر موبایل

امروزه اسمارت فون ها به دلیل ویژگی ها و کارایی های زیادشان بخش مهمی از زندگی ما شده اند. تلفن های همراهی که علاوه بر برقراری تماس، قابلیت های بسیاری چون گوش کردن به موسیقی، بازی های ویدئویی و استفاده از شبکه های اجتماعی را فراهم می کنند. طبیعی است که با این قابلیت ها و تاثیرات در زندگی ما، خرابی موبایل برای ما ناخوشایند است و ترجیح می دهیم که گوشی ما در اسرع  وقت تعمیر شود. اگر شما هم جز این دسته از افراد هستید، به شما پیشنهاد می کنیم که قبل از هر اقدامی کمی با جزئیات تعمیر گوشی های همراه، قطعات تعمیر موبایل و ابزار تعمیرات موبایل آشنا شوید.

تعمیر گوشی های هوشمند با ابزار تعمیرات موبایل

تعمیر برد گوشی

یکی از قطعات مهم گوشی موبایل، برد آن است و در صورتی که نسوخته باشد می توان آن را تعمیر نمود. تشخیص سوختگی برد اسمارت فون ها با کمک ابزار تعمیرات موبایل انجام می شود و پس از اطمینان از سالم بودن آن عیب یابی آن آغاز می شود. معمولا بردهای ضربه خورده یا خیس خورده را می توان تعمیر نمود.

بردها از سه بخش تشکیل شده اند:

مقاومت

خازن

سلف

مشکل در هر یک از این اجزا باعث عدم کارکرد درست برد می شود.

احتمال خرابی مقاومت خیلی پایین و در حدود 5 درصد است. در صورت خرابی خازن نیز، این قطعه از برد باید عوض شود. امکان خرابی سلف بسیار پایین است و معمولا اشکال اصلی در عملکرد آن، به دلیل قطع پایه هاست .در اکثر گوشی های ضربه خورده قطعی پایه های سلف مشکل اصلی برد است.

بردهای خیس خورده نیز با ابزار تعمیر موبایل چون سشوارهای صنعتی تعمیر موبایل، خشک می شوند و پس از آن سایر مشکلات برد برطرف می شود.

تعمیر گوشی های ضربه خورده و خیس شده با قطعات تعمیر موبایل

کدام قطعات موبایل قابل تعمیر یا تعویض هستند و باید از قطعات تعمیر موبایل استفاده نمود؟

با وجود حساسیت و ظرافت گوشی های همراه در موارد زیادی خرابی موبایل را می توان با تعمیر یا استفاده و جایگزینی اجزا با قطعات تعمیر موبایل برطرف نمود. در ادامه مهمترین ایرادها و مشکلات گوشی های هوشمند که با تعمیر یا تعویض قطعه برطرف می شوند را با هم مرور می کنیم.

  1. تعویض صفحه نمایش یا صفحه لمسی موبایل

یکی از خرابی های رایج گوشی های همراه، خرابی یا شکستگی صفحه نمایش آن هاست، که به دلیل ضربه یا افتادن در آب اتفاق می افتد. روشن نشدن صفحه، سیاهی یا ضربانی کار کردن آن، کم نور شدن و .. از نشانه های خرابی صفحه تاچ است. با عیب یابی توسط کارشناس، مشخص می شود که صفحه تاچ نیازمند تعمیر است یا باید با قطعات تعمیر موبایل جایگزین شود .

  1. عدم کارکرد درست باتری

باتری ها نیز جز مهمی از موبایل هستند که در صورت خرابی باید حتما عوض شوند. عمر مفید باتری ها معمولا 2 سال است و به مرور زمان عملکرد آن ها کاهش می یابد. شاید به نظر شما شارژ مداوم باتری زیاد مهم و زمان بر نباشد اما باید این هشدار را به شما بدهیم که در صورت فرسودگی زیاد باتری امکان انفجار آن، آسیب به صورت و دست وجود دارد.

  1. شکستگی درب پشت گوشی و تعویض آن

یکی دیگر از قطعات تعمیر موبایل، درب پشتی آن است. در گوشی های هوشمند اولیه باز کردن درب پشتی و تعویض آن بسیار ساده بود و خود کاربر به راحتی می توانست آن را انجام دهد. به مرور زمان و با پیچیدگی بیشتر این گوشی ها، این فرآیند نیز باید توسط کارشناس تعمیرات و با ابزار تعمیرات موبایل انجام شود در غیر این صورت به گوشی آسیب می رسد.

  1. تعمیر و تعویض دوربین و لنز موبایل

یکی دیگر از صدمات ناشی از زمین خوردن یا خیس شدن گوشی های هوشمند خرابی دوربین یا شکستگی لنز آن است. آسیب به دوربین باعث تاری عکس ها، عدم کارکرد درست دوربین و یا سیاهی کامل صفحه در هنگام استفاده از دوربین می شود. برای رفع مشکل دوربین تشخیص تعمیر یا استفاده از قطعات تعمیر موبایل توسط کارشناس صورت گیرد.

 

تعمیر تخصصی گوشی های هوشمند با ابزارهای دقیق

  1. مشکل اسپیکر موبایل

اسپیکر یا بلندگوی موبایل ممکن است در اثر ضربه ، زمین خوردن یا افتادن گوشی در آب دچار مشکل شود. در این مورد بهترین گزینه برای رفع مشکل بلندگو، تعویض آن با قطعات تعمیر موبایل است.

  1. شکستگی، رنگ پریدگی و لک شدن قاب موبایل

این مشکلات ظاهر موبایل را زشت می کند و کاربر را مجبور به تعویض آن می نماید. هر چند این تعویض ساده به نظر می رسد اما با پیچیدگی گوشی های موجود، باز کردن قاب باید توسط ابزارهای دقیق صورت گیرد و با قطعات تعمیر موبایل اصلی جایگزین شود. در صورتی که برای این کار از ابزار تعمیرات موبایل مناسب استفاده نشود ممکن است به گوشی آسیب های دیگری وارد شود.

  1. تعویض دکمه پاور یا هوم گوشی

دکمه هوم و پاور نیز به مرور زمان و استفاده مکرر دچار مشکل می شوند که می توان به راحتی با تعویض آن با قطعات تعمیر موبایل با کیفیت و اصلی مشکل گوشی را برطرف نمود.

  1. مشکلات ویبره و زنگ موبایل

در صورت مشکل در ویبره و زنگ، گوشی شما باید توسط کارشناس تعمیرات و با استفاده از ابزار تعمیرات موبایل تخصصی مورد بررسی قرار گیرد و با توجه به نظر او تعمیر شود و در صورت آسیب به فلت های داخلی، با استفاده ازجایگزین کردن  با قطعات تعمیر موبایل، مشکل رفع شود.

  1. حل مشکل اتصال شارژر

اگر از درستی عملکرد باتری گوشی مطمئن هستید و شارژر شما نیز سالم است اما گوشی شما شارژ نمی شود یا مدت زمان زیادی طول می کشد تا شارژ آن کامل شود، حتما مشکل از محل اتصال شارژر گوشی شماست. در این مورد نیز باید ورودی شارژر تعویض و با قطعات تعمیر موبایل عیب گوشی برطرف گردد.

همان طور که در طول این مقاله خواندید روز به روز بر پیچیدگی گوشی های هوشمند افزوده می شود پس در صورتی که گوشی شما نیازمند تعمیر است حتما آن را برای تعمیر به کارشناسی مطمئن ارجاع دهید. این کار باعث می شود تا علاوه بر استفاده از قطعات تعمیر موبایل اصلی در فرآیند تعمیر موبایل شما، استفاده از ابزارهای تعمیرات موبایل دقیق باعث شود که به موبایل شما آسیبی وارد نشود.