تور كيش و بليط كيش

تور كيش و بليط كيش

 

كيش يكي از اصلي ترين مقاصد گردشگري براي مسافران داخلي در كشور ماست . روزانه بيش از چندين پرواز از شهرهاي مختلف كشورمان راهي جزيره كيش ميشوند و هزاران نفر اقدام به تهيه بليط كيش براي بازديد از اين جزيره زيبا مينمايند  .

 

اما چرا اين جزيره انقدر طرفدار دارد و اين تعداد مسافر براي تهيه بليط كيش از شهرهاي مختلف كشور اقدام مينمايند . پاسخ اين پرسش را ميتوان در زيباييهاي طبيعي و بكر اين جزيره جستجو كرد .

 

تور كيش و بليط كيش

كيش جزيره اي براي غواصي و آرامش

 

معمولا زماني كه صحبت از آرامش و غواصي مي‌شود ناخودگاه به جزيره ي زيباي كيش و سواحل نيلگون و زبياي خليج فارس فكر مي كنيم و هوس مي‌كنيم تا سفري به اين جزيره زيبا داشته باشيم.

پس خودتان را براي يك روز هيجان انگيز آماده كنيد، لباس غواصي بپوشيد و كپسول هواي را چك كنيد و در آخر خودتان را در آب هاي خليج فارس رها كنيد. اگر منصرف شديد و نيامديد بي شك يكي از زيباترين سواحل مرجاني دنيا را از دست داده‌ايد و سال‌ها حسرت آن را خواهيد داشت .

ساحل مرجاني خليج فارس به علت برخورداري از مرجان‌هايي به اشكال مختلف و صدف‌هاي رنگارنگ و انواع حلزون‌ها و سنگ‌هاي دريايي كه هراز گاهي آب خليج آنها را به ساحل مي‌آورد، به اندازه اي زلال و شفاف هستند كه به راحتي مي توانيد هر موجود جنبنده‌اي را در داخل آب ببينيد.

بعضي اوقات نيز مرجان‌هاي رنگي در زير آب ديده مي شود كه بسيار جذاب و تماشايي هستند.

مرجان‌ها پس از مرگشان به صورت سنگ‌هاي اسفنجي با روزنه‌هايي ريز مانند استخوان‌هاي سفيد رنگي مي شوند كه باعث زيبايي چندين برابر سواحل كيش شده است.

با غواصي در جزيره كيش شانس بازي كردن با دلقك ماهي و خيار دريائي را خواهيد داشت كه قطعا تجربه ي فراموش نشدني خواهد بود.

از ديگر اماكن گردشگري و ديدني كه مي توان براي گردشگران كيش معرفي كرد قنات كيش است كه در حدود بيش از 2500 سال قدمت دارد و زماني آب شرب ساكنان قديمي جزيره را تامين مي‌كرده است و امروزه به شهر زيرزميني كاريز براي بازديد گردشگران مبدل شده است. اين شهر ديدني در عمق 16 متري زير زمين قرار گرفته است. بخشي از سقف آن با سنگواره، صدف و مرجان‌هايي كه 270 تا 570 ميليون سال قدمت دارند مزين شده است.

شهر زيرزميني كاريز در فهرست آثار ملي ثبت شده است و به دو دليل مي تواند در فهرست آثار و ابنيه جهاني، مطرح و ثبت گردد. اول دليل اين است كه كاريز در دل تنها جزيره مرجاني دنيا قرار دارد و دومين دليل، تنها بنايي است كه سقف هايش با صدف‌ها و مرجان‌هاي طبيعي پر شده است.

 

جزيره كيش با نظر داشتن وسعتش يكي از وسيع‌ترين و كم‌خطرترين سواحل دنيا به شمار مي رود. زيرا آب‌هاي ساحلي كيش فاقد كوسه مي باشند و استفاده از آب دريا كاملا بي‌خطر است.

البته كوسه‌هايي كه گاهي در ساحل ديده مي‌شوند، از ماهي‌هاي كوچك تغذيه مي‌كنند و براي شناگران خطري ندارند.

ساحل كيش يكي از استثنايي ترين سواحل دنياست چراكه هم در فصل سرما و هم در فصل گرما ميزبان گردشگران داخل و خارج كشور خواهد بود

اگر تمايل داريد در فصل زمستان به جزيره اي كيش سفر كنيد گويي در فصل بهار در جزيره كيش هستيد چراكه جزيره كيش در اين زمان از سال، آب هوايي مطلوبي دارد بنابراين براي تهيه بليط كيش همين امروز دست به كار شويد.

تنها كافيست جهت سفر به جزيره كيش تور كيش خود را رزرو كنيد. با توجه به امكانات، جاذبه هاي ديدني خاص جزيره سفر به آن هزينه مناسبي را برايتان در پي خواهد داشت.

يكي ديگر از جاذبه هاي جزيره كه توصيه مي شود از دست ندهيد، تماشاي غروب آفتاب در كنار ساحل صخره‌اي و كشتي يوناني كيش است.

همچنين مراكز خريد كيش از شيك‌ترين و مجهز ترين مراكز خريد در ايران به شمار مي رود.

شرايط ويژه كيش براي رشد صنعت گردشگري

 

تور كيش و بليط كيش

شرايط ويژه كيش براي رشد صنعت گردشگري

 

در گفت و گويي كه فدريكو سوماروگا با مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش داشتند در ارتباط با انتقال تجربيات صد ساله صنعت گردشگري سوييس به جزيره كيش آمادگي خود را اعلام كردند.

غلامحسين مظفري مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش با فدريكو سوماروگا مدير ارشد پروژه‌ هاي گردشگري سوئيس جهت ايجاد زمينه هاي مشترك براي تبادل گردشگر و بررسي راهكارهاي توسعه روابط اقتصادي و گردشگري ديدار و گفت و گو كردند.

مظفري در اين ديدار از ظرفيت هاي خوب گردشگري جزيره كيش، عدم نياز به دريافت رواديد براي گردشگران خارجي، معافيت هاي مالياتي و گمركي و تسهيلات قانوني براي سرمايه گذاران خارجي و همچنين از آمادگي براي تعاملي نزديك در حوزه هاي گردشگري و اقتصادي خبر دادند.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش به سابقه درخشان كشور سوئيس در صنعت گردشگري تاكيد كردند. بهره مندي از تجارب موفق اين كشور با تعامل بيشتر دو طرف در زمينه هاي آموزشي را امري ضرورري تلقي كردند.

وي اضافه نمود: با سرمايه گذارى هاى جدى و هدفمند در جزيره كيش مي توانيم توسعه گردشگرى را به دنبال داشته باشيم كه در حال حاضر نيز در دستور كار گرفته است.

مظفري در خصوص اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش هاي مختلف گردشگري جزيره كيش با تبيين برنامه هاي در دست اجرا بيان داشتند: جزيره كيش ميزبان 2 ميليون گردشگر است و با توجه به پتانسيل و زير ساخت هاي اساسي و شرايط آب و هوايي مطلوب و خاص، در بيش از نيمي از سال جزيره كيش مي تواند مقصد پرطرفدار كشورهاي اروپايي به ويژه سوييس باشد.

وي افزود: گردشگران كشورهاي اروپايي در ايام سرد سال اين فرصت را خواهند داشت تا جهت استفاده از شرايط مناسب آب و هوايي و امكانات تفريحي، ديدنيها و تفريحات كيش و آرامش به جزيره زيباي كيش سفر كنند.

مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش در ادامه بيان داشت جزيره كيش با بهره مندي از ظرفيت هاي خوب اقليمي و توسعه شاخه هاي مختلف گردشگري مى تواند به مقصدي براي ارائه خدمات در حوزه هاي گردشگري، ورزشي و گردشگري سلامت براي كشورهاي اروپايي تبديل شود.

مدير ارشد پروژه‌هاي گردشگري سوئيس بيان كرد: سازمان متولي گردشگري در سوئيس به دو مقوله مهم آموزش و توسعه به ‌صورت جدي سرمايه‌گذاري كرده است و در حال حاضر سازمان گردشگري اين كشور 230 پرسنل دارد كه 60 درصد آن‌ها در خارج از اين كشور مشغول به كارند.

فدريكو سوماروگا با توجه به اينكه ايران از مقاصد هدف جديد كشور سوئيس است، بيان داشت: هدفمان اين است تا ايران را به عنوان يكي از مقاصد مهم براي سرمايه‌گذاري گردشگري تبديل كنيم. ايران داراي مناطقي بكر و عالي بسياري است.

 

ظرفيت هاي بالقوه گسترده اي در ايران وجود دارد. بايد مشخص شود كه در چه شرايطي هستيم و چه گونه فعاليت هايي امكان عملياتي شدن را دارد. گردشگري با صنايع و نهادهاي مختلفي درهم تنيده شده و هماهنگي بين آنها و سازماندهي بازارهاي بين المللي و منطقه اي بسيار مهم است.

سوماروگا به ظرفيت هاي خوب گردشگري منطقه آزاد كيش اشاره كرد و بيان نمود: با توجه به اينكه جزيره كيش تعامل خوبي بين نهادهاي دولتي و خصوصي مرتبط با گردشگري دارد، شرايط ويژه اي براي رشد صنعت گردشگري وجود خواهد داشت.

منبع سايت تور كيش: توركيش.net