طراحی سایت

طراحی سایت برای اینترنت همانطور که می شناسیم ضروری است. بیاموزید که این فعالیت شامل چه مواردی است ، دلایل مهم اهمیت آن و مهارتهای لازم برای دستیابی به کیفیت.

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که منظور از طراحی وب چیست و چه تکنیک هایی در این فرایند وجود دارد؟

ما عادت داریم به اینترنت به عنوان یک رسانه بصری نگاه کنیم. وب سایت ها ، برنامه ها ، خدمات ، بازی ها و غیره برای ارائه تجربه مناسب به مخاطبان ، به رابط ها متکی هستند. با این حال ، همه مواردی که نیاز به طراحی وب خوب دارد تا کار کند.

کسانی که مایل به تقویت حضور دیجیتالی خود هستند باید از نقش طراحی وب در هرگونه مشارکت آگاه باشند. چنین دانش هایی به درستی در اولویت بندی مراحل مناسب هنگام ایجاد هرگونه محصول یا راه حل کمک می کند.

طراحی وب سایت چیست؟

طراحی وب زمینه ای است که شامل رابط های دیجیتالی مانند وب سایت ها ، برنامه ها و خدمات می شود.

با استفاده از کد HTML برای برنامه نویسی وب سایت ها و CSS برای استانداردسازی زبان بصری ، متخصصان طراحی وب مسئول ایجاد تجربیات دیجیتالی برای استفاده عموم هستند. هدف این است که یک تجربه با کیفیت را به مخاطبان ارائه دهیم و به کسب و کار در رسیدن به اهداف خود کمک کنیم.

به این ترتیب ، یک طراح وب حرفه ای است که مهارت های لازم را برای انجام این کار کسب می کند. آنها ممکن است در زمینه های خاص طراحی وب ، اعم از ایجاد وب سایت تا توسعه برنامه تلفن همراه تخصص داشته باشند. در همه موارد ، هدف یکسان است: تحقق چشم انداز پروژه.

طراحی وب دارای چند زیرمجموعه است که در زیر به تفصیل توضیح داده شده است.

طراحی گرافیک وب

این طراحی وب برای جلوه های بصری وب سایت است. این شامل همه چیز از رنگ ها و فونت ها تا طرح کلی صفحات آن است.

مهمترین وظیفه ترجمه هویت نام تجاری به طراحی وب سایت است. بازدیدکننده باید بتواند با آن ارتباط برقرار کند و به درستی صفحه را به عنوان بخشی از حضور آن تجارت ببیند.

طراحی رابط کاربری

کار طراحی وب همچنین به طراحی رابط اشاره دارد. این برنامه نه تنها در وب سایت های سنتی کاربرد دارد ، بلکه شامل برنامه های تلفن همراه ، بازی ها ، نرم افزار رایانه و چندین محصول دیگر نیز می شود. پس از همه ، رابط هر چیزی است که به عنوان واسطه بین کاربر و سیستم عمل می کند.

ایده این است که رابط کاربری ساده ، شهودی و سازگار با ویژگی های مخاطب هدف ارائه شود.

طراحی تجربه کاربری

ظاهر و احساس رابط دیجیتالی نیز نیاز به تجربه کاربری خوب دارد. در غیر این صورت ، مخاطبان شما به دنبال راه حل های دیگر خواهند بود.

یک متخصص طراحی وب وظیفه ایجاد یک تجربه واقعا ارزشمند را دارد ، به این معنی که نیازهای کاربر شما را درک کرده و آنها را برآورده می کند. تعامل با کسب و کار شما همیشه باید یک لحظه مثبت برای مخاطبان باشد ، به این معنی که هیچ مانعی نداشته باشید و همیشه به اهداف آنها برسید.

بهینه سازی موتور جستجو

نکته آخر اینکه طراحی وب شامل کار با بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) است تا مطمئن شوید که گوگل و سایت های مشابه محتوای شما را به درستی فهرست بندی می کنند. این به محتوای شما کمک می کند تا در رتبه بندی نتایج جستجو به موقعیت های بهتری برسد ، بنابراین مخاطبان بیشتری را که به دنبال راه حل شما هستند به دست می آورید.

حتی اگر برخی از جنبه های SEO مربوط به نوشتن محتوا باشد ، طراحی وب نیز در اطمینان از پاک بودن کد وب سایت شما نقش دارد و قابلیت استفاده مانعی در تجربه شما ایجاد نمی کند. همه این عوامل در تعیین رتبه رتبه شما تعیین کننده هستند.

چرا طراحی وب سایت مهم است؟

طراحی وب ابزاری است که از آن برای کمک به مردم در درک برند خود به شکلی که شما می خواهید استفاده می کنید. با استفاده از استراتژی و رویکرد بازاریابی بصری صحیح ، کسب و کار شما قادر به جذب مخاطب مناسب و تبدیل آن به مشتری خواهد بود – به برخی از نمونه های طراحی صفحه فرود مراجعه کنید.

با تماس با برندی که سازگاری و اعتماد را نشان می دهد ، کاربران تمایل بیشتری به تجارت با آن دارند. بدون برنامه طراحی وب واضح ، نتایج بالقوه ای را که حضور آنلاین خوب می تواند به شما بدهد از دست می دهید.

به این ترتیب ، این یک عنصر از پروژه شما نیست که باید نادیده گرفته شود. مخاطبان شما خواهند توانست بگویند که طراحی شما کم است و نمی خواهند از طریق این تجربه وحشتناک با کسب و کار شما درگیر شوند. در عوض ، آنها رقبایی را انتخاب می کنند که ارزش مناسبی به طراحی وب می دهند.

به همین دلیل کار با طراحان واجد شرایط وب مهم است. یک متخصص ماهر می تواند نیازهای برند شما را تجزیه و تحلیل کند و از ابزارهای مناسب برای ترجمه بصری آن استفاده کند و در عین حال به استراتژی و اهداف خود وفادار بماند.

بیشتر بخوانید » طراحی سایت وکالت

هنگام طراحی وب سایت به چه نکاتی توجه کنیم؟

همانطور که قبلاً مشاهده کردید ، طراحی وب می تواند بخشی از یک ارائه تجاری قدرتمند باشد. با این حال ، مانند هر جنبه دیگری از استراتژی شما ، باید بر اساس تصمیمات صحیح در مراحل برنامه ریزی و اجرا باشد. انتخاب های اشتباه می تواند بر کل حضور آنلاین شما تأثیر منفی بگذارد.

هنگام طراحی وب سایت باید عوامل خاصی را در نظر گرفت تا کیفیت آن تضمین شود. در زیر مهمترین آنها ذکر شده است.

زیبایی شناسی

هر زمان که افراد در مورد طراحی وب بحث می کنند ، این عاملی است که بیشتر به آن فکر می شود. اگرچه ، تنها مورد مهم نیست.

هویت برند شما زیبایی وب سایت شما را تعیین می کند و باید با طراحی وب شما به خوبی متراکم شود. این بدان معناست که مطمئن شوید حضور آنلاین شما با رنگ ها ، سبک ها و احساس شما مطابقت دارد. مراقب باشید که اغراق نکنید ، زیرا عناصر زیاد ممکن است تجربه بازدیدکنندگان شما را مختل کند.

قابلیت استفاده

هرگز فراموش نکنید که افراد واقعی از وب سایت شما استفاده خواهند کرد ، بنابراین طراحی وب آن باید از قابلیت استفاده خوبی برخوردار باشد. با این حال ، این مستلزم چیست؟

قابلیت استفاده به این معنی است که می توان مخاطبانی با سابقه ها ، سنین و تخصص های مختلف را مرور کرد. سادگی یکی از مهمترین اصول آن است که به شما نیاز دارد تعداد منوها و گزینه های خود را حذف کنید. خود را به جای بازدیدکنندگان خود قرار دهید و به آنچه که آنها بصری فکر می کنند فکر کنید.

بیشتر بخوانید : هاستینگ های برتر ایران

کیفیت محتوا

حتی اگر سایر عناصر طراحی وب به خوبی کار کنند ، بدون محتوای خوب هیچ چیز نیستند. برعکس ، چرا بازدیدکنندگان شما حتی به شما مراجعه می کنند؟

به همین دلیل است که بسیاری از مشاغل بازاریابی محتوا را انتخاب می کنند تا همیشه محتوای با کیفیتی داشته باشند که مردم بخواهند بخوانند و به اشتراک بگذارند. این کار مستلزم این است که صفحات شما با ارائه راه حل های مناسب به زمان بازدیدکنندگان شما ارزش افزوده دهد.

سرعت

آیا می دانستید که اگر وب سایت شما به سرعت بارگیری نشود ممکن است افراد از کسب و کار شما چشم پوشی کنند؟ مطالعات نشان داده اند که اگر زمان بارگذاری صفحه شما بیش از 3 ثانیه باشد ، نرخ پرش شما 38 درصد افزایش می یابد. این بد است.

یکی دیگر از عوامل در طراحی وب مربوط به سرعت بارگذاری است. این شامل ایجاد تعادل بین همه عناصر شما و فشارهایی است که بر مرورگر و اتصال اینترنت شما وارد می کند.

سازگاری با تلفن همراه

طبق آخرین داده ها ، دستگاه های تلفن همراه بیش از 50 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل می دهند. این بدان معناست که اگر وب سایت شما به درستی روی تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی بارگیری نشود ، ممکن است تقریباً نیمی از مخاطبان بالقوه خود را بترسانید!

برای جلوگیری از این امر ، استراتژی طراحی وب شما باید مطمئن شود که محتوای شما برای موبایل مناسب است. این بدان معناست که صفحاتی بارگذاری شده و متناسب با اندازه صفحه نمایش متعدد و شرایط دسترسی سازگار می شوند.

بدترین اشتباهات طراحی وب چیست؟

طراحی وب سایت بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی بازاریابی و فروش است زیرا به تجربیات بصری و با کیفیت به ثبات و قوت برند کمک می کند. با این حال ، نتایج خوب تنها زمانی به دست شما می رسد که از اشتباهاتی که باعث از بین رفتن تلاش های شرکت شما می شود اجتناب کنید.

هر استراتژی متفاوت است ؛ با این حال ، اثرات ضعیف طراحی وب تقریباً منفی است. اگر به دلیل این مسائل مخاطبان شما در راه حل شما مشکل دارند ، نتایج شما ممکن است بسیار آسیب ببیند.

هنگام کار با طراحی وب ، مراقب باشید اشتباهاتی مانند اینها انجام ندهید:

  • هنگام برنامه ریزی و اجرای طراحی خود ، مخاطبان مورد نظر خود را در نظر نگیرید ، زیرا ممکن است مانع از توانایی شرکت شما در جذب مشتریان مناسب شود.
  • فراموش نکنید که تصاویر خود را در بین کانال های مختلف ، چه آنلاین و چه آفلاین ، ثابت نگه دارید.
  • افزودن عناصر بسیار زیاد که باعث منحرف شدن توجه کاربر و تضعیف حضور نام تجاری شما می شود.
  • فاقد دعوت به اقدام واضح برای هدایت مشتریان بالقوه خود به مرحله بعدی سفر خریدار ؛
  • تصمیمات طراحی وب شما را به درستی ثبت نکرده اید تا بتوان آنها را در آینده بررسی و به آنها ارجاع داد.

مهمترین مهارتهای یک طراح وب چیست؟

با توجه به اهمیت طراحی وب ، واضح است که چگونه متخصصانی که آن را برنامه ریزی و اجرا می کنند باید مهارت های خاصی را داشته باشند تا کیفیت کار خود را به ارمغان بیاورند. در غیر این صورت ، کل پروژه ممکن است مانع شود و نتواند به اهداف خود برسد. در زیر مهمترین مهارتهای نرم و سختی که طراح وب باید داشته باشد آورده شده است.

ابزارهای طراحی وب

بسیاری از کارهای طراحی وب از طریق ابزارهای ویژه ای انجام می شود که وظایف را ساده و استاندارد می کند. آگاهی از راه خود برای ارائه کیفیت و سرعت هنگام کار در این زمینه ضروری است.

اولین قدم شامل یادگیری آنچه که شغل نیاز دارد است تا بتوانید ابزارهای مناسب را انتخاب کنید. چندین گزینه جایگزین با قابلیت های مختلف وجود دارد ، از Photoshop گرفته تا Dreamweaver.

همچنین ابزارهای خاصی وجود دارد که بر کارهای خاصی تمرکز می کنند ، مانند Sketch که بر عناصر UI بردار تمرکز می کند و InVision ، که به شما کمک می کند کارهای طراحی وب خود را به مشتری یا مافوق ارائه دهید.

ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد ، به خصوص اگر مبتدی هستید ، اما خبر خوب این است که همه دانش طراحی وب ممکن است از طریق آموزش آنلاین به دست آید – تنها چیزی که نیاز دارید یک لپ تاپ و تمایل به کسب مهارت های جدید است

ارتباطات

یک طراح وب اغلب در ارتباط نزدیک با سایر متخصصان کار می کند ، بنابراین ارتباط خوب برای تکمیل هر پروژه ضروری است. این شامل درک صحیح معیارهای آن و توانایی درک دیگران است.

ارتباط خوب بودن در هر زمینه ای ارزشمند است. افرادی که در زمینه طراحی وب کار می کنند مسئول ارائه بصری یک کسب و کار هستند ، بنابراین آنها باید بتوانند توضیح دهند که چگونه تصمیمات آنها اهداف و ویژگی های پروژه را برآورده می کند.

HTML/CSS

دانش برنامه نویسی برای کار بر روی طراحی وب مورد نیاز است. زبانهای اصلی ضروری HTML و CSS هستند که هر کدام کار متفاوتی را انجام می دهند.

HTML (زبان نشانه گذاری ابرمتن) و CSS (ورق های سبک آبشاری) نحوه نمایش عناصر در صفحات وب را هماهنگ می کنند. یک طراح وب ماهر می تواند با استفاده از برچسب ها و مقادیر مناسب هنگام نوشتن در HTML و CSS ، طرح برنامه ریزی شده را به طور دقیق اعمال کند.

UX/UI

از آنجا که طراحان وب با رابط کار می کنند ، باید در UX/UI مهارت داشته باشند. علیرغم اینکه معمولاً در ترکیب استفاده می شود ، این مفاهیم متفاوت هستند.

طراحی UX شامل کارهای مرتبط با تجربه کاربر است. این بدان معناست که همه چیز را از لحاظ طراحی به هم وصل کنید تا مطمئن شوید مخاطبان مورد نظر شما از هر آنچه که ایجاد می کنید راضی هستند ، خواه وب سایت باشد ، هم برنامه باشد و غیره.

طراحی UI به کار بر روی رابط های کاربری اشاره دارد. طراحان باید در ایجاد ساختارهایی که به راحتی قابل درک هستند مهارت داشته باشند تا افراد بتوانند هنگام استفاده از محصول یا خدمات شما به هر وظایفی که نیاز دارند برسند.

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

طراحی وب خوب همچنین می تواند مطمئن شود که محتوا به طور مناسب توسط موتورهای جستجو نمایه شده و دید خوبی را برای تجارت خود فراهم می کند. به همین دلیل است که طراحان هنگام کار در این زمینه نیاز به درک سئو دارند.

از این گذشته ، بیشتر دارایی های وب سایت در رتبه بندی آن تأثیر می گذارد ، چیزی که در مورد متن ، تصاویر و کد صدق می کند. این امر همچنین به نحوه عملکرد سیستم های مدیریت محتوا و بهینه سازی آنها نیاز دارد.

مدیریت زمان

یکی دیگر از مهارتهای نرم افزاری که برای طراحی وب بسیار مهم است مدیریت زمان است. این بدان معنی است که راههایی را برای دستیابی به اهداف خود در چارچوب مشخصات در حالی که تحت برنامه پروژه هستید پیدا کنید.

این بسیار ارزشمند است زیرا ممکن است برای یک کسب و کار مضر باشد که کارکنانش زمان نامناسبی را برای انجام وظایف صرف کنند. هر مرحله باید با توجه به بودجه و مهلت ، ساعاتی را پیش بینی کند. بنابراین ، طراحان وب باید بتوانند در این زمینه کار کنند.

اکنون که تعریف طراحی وب را می دانید ، آماده اید تا اولویت مناسب پروژه های خود را به آن بدهید. هرگز فراموش نکنید که این جنبه از نام تجاری شما چقدر مهم است ، با توجه به اینکه چگونه رویکرد مناسب در حضور دیجیتال می تواند نتایج عالی را بدون توجه به زمینه ای که کسب و کار شما در آن است ، به ارمغان آورد.

فقط آنچه را که در اینجا یاد گرفته اید در مورد اهمیت ایجاد استراتژی مناسب و کار با طراحان واجد شرایط به خاطر بسپارید.