راهنمای خرید و خلبانی کوادکوپتر

چه کواد کوپتری بخرم؟

تعداد زیادی از از افراد علاقه مند در اولین ورود خود به دنیایی کوادکوپتر ها یک سوال مهم می‌پرسد و آن این است که چه کوادکوپتری را بخرم؟

این یک سوال بسیار کلی است که برای افراد متفاوت جواب های متفاوتی هم دارد به همین دلیل نمی‌توان به صورت کلی مدل خاصی را معرفی کرد تا همه از آن به صورت یکسان بهره ببرند و برای تمام افراد مناسب باشد.

باید برای هر فرد چند نکته مهم در نظر گرفته شود تا پاسخ به این سوال به صورت دقیق مشخص شود. یکی از مهمترین سوال ها این است که چقدر هزینه برای خرید کوادکوپتر میکنید آیا قصد دارید کوادکوپتر ارزان قیمت بگیرید و تفریح کنید یا ترجیح می دهید به یکباره یک کوادکوپتر گرانقیمت تهیه کنید تا بتوانید در آینده هم تصویرهای با کیفیتی را ثبت و ضبط کنید.

پاسخ به این سوال می تواند تا حدود زیادی ابهام در مورد مدلهای مختلف را رفع کند.برخی افراد ترجیح می دهند که در ابتدای کار یک کوادکوپتر ارزان قیمت تهیه کنند و سپس و بعد از مثل شدن خلبانی یک کوادکوپتر گرانقیمت بخرم بعضی از افراد تمایل دارند که فقط لذت پرواز را با یک کوادکوپتر بکشد و خرید یک کوادکوپتر دوربین دار با قیمت بالا چندان برای آنها به صرفه نیست این افراد یک کوادکوپتر ارزان قیمت تهیه می‌کنند که برای آنها مناسب است.

در مقابل بعضی ها دوست دارند یک مدل کوادکوپتر گرانقیمت بگیرند با همان مدل هم پرواز و خلبانی آموزش ببینند تا بتوانند در آینده تصویر های با کیفیتی را ثبت و ضبط کند. بنابراین وابسته به اینکه چقدر می خواهید هزینه کنید باید تصمیم بگیرید که چه مدلی را انتخاب کنید.

شاید بپرسید که پیشنهاد ما برای شروع چیست اما بهتر است بدانید که رویکرد افراد و کاربران هم نسبت به شروع یک کار متفاوت است بعضی ها دوست دارند یک شروع پر قدرت داشته باشند اما برخی دیگر ترجیح می دهد به آرامی و کم کم کاری را شروع کند بنابراین تصمیم‌گیری در مورد رویکرد به آغاز یک کار با شماست.

به طور کلی باید گفت که اگر دوست دارید که فقط تفریح و لذت دنیای کوادکوپترها را بچشید بهتر است یک پهپاد بدون‌دوربین انتخاب کنید تا بتوانید پرواز آن را تجربه کنید.

اگر ترجیح می‌دهید که در کنار یک پرواز چند تصویر هوایی هم بگیرید بهتر است از کوادکوپتر دوربین دار مدل مبتدی همراه با دوربین و ارسال زنده استفاده کنید با این مدل از پهپادها می توانید در حین پرواز همراه با هزینه کم تصاویر زیبای هوایی را ثبت و ضبط کنید.

اما اگر قصد دارید تصاویر حرفه ای از آسمان بگیری باید یک گام جلوتر بگذارید و یک کوادکوپتر حرفه ای تهیه کنید این کوادکوپترها دوربین بسیار که با کیفیتی دارند و تصاویری بسیار زیبا ثبت میکند.

خرید کوادکوپتر دوربین دار

 

چگونه می توانم خلبانی کوادکوپتر را یاد بگیرم؟

کنترل کوادکوپتر هم مانند رانندگی یک ماشین نیاز به آموزش دارد و اینگونه نیست که شما بعد از خرید کوادکوپتر به راحتی رادیو کنترل آن را به دست بگیرید و با تسلط آن را به پرواز در بیاورید. باید تمرین کنید تا مهارت لازم برای کنترل دقیق کواد کوپتر در آسمان را به دست آورید. برای تمرین توصیه می کنیم که در مرحله اول در یک فضای باز بدون درخت و ساختمان قرار بگیرید و پرنده را روبروی خود قرار دهید به گونه ای که سر پرنده در جهت مستقیم باشد.

سپس سعی کنید کوادکوپتر را به آرامی از روی زمین بلند کنید و در یک ارتفاع ثابت نگه دارید این اولین مرحله از تمرین پرواز کوادکوپتر است سعی کنید تا جای ممکن تعادل پرنده را حفظ کنید. بعد از اینکه توانستید روی حفظ تعادل کوادکوپتر مسلط می شوید باید سعی کنید که آن را در یک محیط باز اما فرضیه به صورت دایره وار و مربعی حرکت دهید یک دایره به قطر ۳ تا ۴ متر در نظر بگیرید و گوته را درون آن به پرواز در بیاورید و در مرحله بعد یک مربع به قطر ۳ تا ۴ متر نظر بگیرید و سعی کنید که روی اضلاع آن به صورت فرضی پرواز کنید‌. رفته رفته باید تلاش کنید تا این محدوده را کوچکتر کنید و بتوانید در محدوده‌های فرضیه کوچکتری کنترل پرنده را به دست بگیرید در مراحل بالاتر رنگ کنید اعداد و حروف انگلیسی را با پرنده خودرویی آسمان رسم کنید تمام اینها باعث می‌شود تا بتوانید بر روی کنترل پرنده خود مسلط شوید.

اما اگر مایل هستید که به صورت حرفه ای آموزش ببینید بهتر است مقاله آموزش گام به گام کواد کوپتر را در سایت ایستگاه پرواز بخوانید و مرحله به مرحله اجرا کنید تا بتوانید یک خلبان حرفه‌ای بشوید‌. فراموش نکنید که  ‌خلبانی یک پهپاد هم مانند رانندگی به تکرار و تمرین زیادی نیاز دارد بنابراین حوصله به خرج دهید و برای یادگیری آن تلاش کنید.

خرید کوادکوپتر دوربین دار

منبع سایت ایستگاه پرواز